Gözüm Kulağım Kamera

Gözüm, Kulağım Kamera. Evet, başlıktan da anlaşıldığı üzere konumuz bebek kamerası. Bebek kamerası araştırırken oldukça titiz davranmak durumunda kaldık. Evimizin dubleks olması ve kızımın uyuduğu odanın yukarıda olması benim de gün içerisinde aşağıda olacak olmamı düşündüğümüz de sorunsuz iletişim sağlayabilen bir ürün tercih etmemiz gerekiyordu.

Araştırdık, kullanan arkadaşlarımızın tavsiyesi ile de beraber tercihimizi Motorola MBP 85 Connect HD Wİ-Fİ Bebek Kamerası ’ndan yana kullandık. Şimdi sizlere ürün özellikleri hakkında birkaç fikir vermek istiyorum.

Motorola MBP 85 HD Wİ-Fİ Bebek Kamerası:

Her Yerden Takip Özelliği:

Evde olmadığınız zamanlarda veya iş yerinizde AppStore veya GooglePlay den Hubble uygulamasını indirdiğinizde uygulama akıllı telefonunuz, tabletiniz ve bilgisayarınız üzerinden her zaman çocuğunuzu takip etmenizi mümkün kılıyor. Dolayısıyla her zaman, nerede olursanız olun neler olup bittiği konusunda bilgi sahibi olabiliyor aynı zamanda ses ve hareket bildirimi alabiliyorsunuz. Aynı zaman da yine çalışan anneler için kamera sayısını 4’e kadar çıkarabiliyor, her odadan görüntü sağlayabiliyorsunuz.

Dilerseniz SD kart takarak video görüntüsü kaydedebiliyor, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden Hubble uygulaması sayesinde anlık fotoğraf çekimi yapabiliyorsunuz.

Kameranın görüş alanını, ekran üzerindeki dokunmatik tuşlar yardımıyla ihtiyacınıza göre sağa sola çevirmek, yukarı aşağı hareket ettirmek ve yakınlaştırmak üzere uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Bunun avantajı ise bebeğiniz sağa, sola döndüğünde ekran görüş alanından çıktığında bebeğinizin uyuduğu odaya gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla yeniden görüş sağlayabiliyorsunuz.

Oda Sıcaklığı Ekranı ve Bildirimler:

Bebeğiniz uyurken, oda sıcaklığını ekrandan takip edebiliyorsunuz eğer bulunduğu ortam normalden fazla sıcaksa göstergede ki santigrat derecesi kırmızı renkte yanıyor. Bu sayede bebeğinizin odasının çok sıcak veya çok soğuk olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz.

Benim için en özel özelliklerinden biri de bebeğinizin bulunduğu ortamdaki ses size ulaşırken dilediğinizde siz de bebeğinize seslenebiliyorsunuz ben merdivenleri çıkana kadar sürekli kullanıyorum ve bebeğim ağlamadan beni bekliyor. Bu özellik bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Bebeğinizi bir yakınıza bıraktığınızda siz nerede olursanız olun yüklediğiniz Hubble uygulaması sayesinde ona sesinizi ulaştırmanıza imkân sağlıyor. Kesinlikle harika bir özellik.

Aynı zamanda kamera içinde yüklü beş adet ninni var. Dilerseniz ekran üzerinden herhangi birini seçebiliyorsunuz. Ancak ses ayarı yapılamıyor sesi biraz yüksek gelebilir.

Kızılötesi Gece Görüşü:

Gece görüşü de tıpkı gündüz gibi oldukça net ve bebeğinizi rahatsız edecek herhangi bir ışık olmaksızın görüntü almanızı sağlıyor. Aynı zamanda geceleri kendi kendine uyanıp geri uyuduğunda, kaçta uyanıp kaçta geri uyuduğunu da kameradaki hareket kayıtlarından rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Tavsiye Ediyorum:

Eğer bebeğiniz uyurken yanında beklemiyorsanız, bebeğiniz kendi odasında uyuyorsa, eviniz genişse ve ağladığında duyamamaktan endişe ediyorsanız, bebeğinizi sıklıkla birine emanet edecekseniz veya sıklıkla seyahat ediyorsanız, biliyorsunuz seyahatlerde de kameranın önemi büyük bebeğiniz uyurken siz her an yanında olamayabiliyorsunuz. Bir bebek kamerası edinmenizi muhakkak tavsiye ederim. Birçok faydalı özelliği içinde barındırdığı için de Motorola MBP85 CONNECT bebek kamerası bir anne ve kullanıcı olarak sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye ediyor sevgiler diliyorum.

ilginizi çekebilir

4 yorum

  1. bebeğim daha dünyaya gelmeden böyle bir arayışa girdim, birkaç mağaza da incelemeye çalıştım ve internette birçok arama yaptım ama bu kadar net anlatım ve kafamı berraklaştıran bir içerik bulamamıştım. Bende bu modelden satın alacağım artık, Teşekkürler Behzer Hanım.

  2. Detaylı bilgilendirme için teşekkürleri Motorola kötü yorumlarını okuyunca korkmuştum, yazınızdan sonra aydınlandım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir